از نظر اوباما ترامپ یک “فاشیست” است

عمومی

 

بر اساس گفته یک سناتور دموکرات آمریکایی که در زمان انتخابات ریاست جمهوری 2016 از سوی هیلاری کلینتون به عنوان نامزد معاونتش تعیین شد، باراک اوباما ترامپ را “فاشیست” خوانده است

به نقل از روزنامه دیلی میل، تیم کین که در زمان انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا به عنوان نامزد معاونت ریاست جمهوری از سوی هیلاری کلینتون انتخاب شد، بر اساس تصاویر مربوط به یک مستند، این صحبت را در مقابل دوربین خطاب به کلینتون مطرح می‌کند.

کین در یک کلیپ مربوط به این مستند درباره هیلاری کلینتون، خطاب به او درباره اظهارنظر باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا در زمان کمپین سال 2016 میگوید: “باراک اوباما شب قبل با من تماس گرفت و گفت، تیم! یادت باشد الان زمان سنتی عمل کردن نیست. تو باید جلوی ورود یک فاشیست به کاخ سفید را بگیری.”

کین در ادامه این صحبتش خندیده و اضافه می‌کند: اوباما من را میشناسد و می‌داند که من خودم هم چنین چیزی می‌خواهم. هیلاری کلینتون در پاسخ به او می‌گوید: من هم چنین احساسی را دارم.

کلینتون ادامه می‌دهد: اما این مسئولیت مسئولیت سنگینی است.

این نامزد ریاست جمهوری سابق حزب دموکرات آمریکا روز شنبه در جریان افتتاحیه نمایش این مستند با نام “هیلاری” در جشنواره فیلم ساندنس حضور یافت.

با این حال بر اساس تصاویر منتشر شده از این مراسم، هیلاری کلینتون قبل از آنکه پخش فیلم آغاز شود، سالن جشنواره واقع در شهر پارک سیتی در ایالت یوتای آمریکا را ترک می‌کند.

این مستند بعد از آن خبرساز شد که نشریه هالیوود ریپورتر گزارش کرد، بر اساس یک کلیپ از این فیلم، هیلاری کلینتون به برنی سندرز، رقیب سابقش در زمان کمپین ریاست جمهوری مقدماتی حزب دموکرات درسال 2016 حمله می‌کند.

کلینتون در این مستند درباره سندرز می‌گوید: او سالها در کنگره بوده است. تنها یک سناتور است که از او حمایت می‌کند. هیچ کس او را دوست ندارد. هیچ کس نمی‌خواهد با او کار کند. او هیچ کاری انجام نداده است. او فقط یک سیاستمدار بوده است.

هیلاری کلینتون چند روز پیش با تغییر موضعش در قبال برنی سندرز گفته بود، چنانچه سندرز در رقابت مقدماتی حزب دموکرات برای انتخاب نامزد ریاست جمهوری انتخابات 2020 پیروز شود از او حمایت خواهد کرد.