سیاره موسوم به خدای شومی در مصر احتمال دارد سال 2068 به زمین برخورد کند

عمومی

ستاره شناسان، از احتمال برخورد سیاره ای به نام اپوفیس که در مصر، همان نماد خدای شومی، برهم ریختگی و تاریکی است در سال 2068 با زمین خبر دادند. اپوفیس، پهنایی به اندازه 370 متر دارد و طی قرن پیش رو، با زمین مجاورت بسیاری خواهد داشت

بر اساس گزارش خبرگزاری مترو بریتانیا، چهارشنبه 23ژانویه 2019، نابودی زمین، توسط خدایان شوم در میان غربیها منسوخ و بی معنی است. اما اخیرا نتایج به دست آمده حاکی از آن است که چیزی سنگ مانند از فضا بر زمین سقوط می کند که موجب کشتن بسیاری افراد خواهد شد و احتمال دارد همان نماد خدای شومی در بین مصریها باشد. اپوفیس، پهنایی به اندازه 370 متر دارد و طی قرن پیش رو با زمین مجاورت بسیاری خواهد داشت.

ستاره شناسان روسی در این هراس هستند که این سیارک ممکن است طی سال 2068 با سرعت 15 مایل بر ساعت به زمین برخورد کند.

محققان بخش کیهان شناسی دانشگاه سنت پترزبورگ آمریکا نیز این واهمه را دارند و بر این باورند که احتمال برخورد اپوفیس با زمین خیلی زیاد است و می توان گفت صد در صد است و شدیدترین برخورد آن با زمین در سال 2068 خواهد بود. پیش گویان مصر، قبلا اظهار کرده بودند که اپوفیس در سال 2036 با زمین برخورد می کند و تمدن بشر را نابود خواهد کرد. این فرضیه توسط ناسا مورد حمایت قرار گرفت. پس از آن، دانشمندانی در زمینه برخورد اپوفیس با زمین تحقیقاتی انجام دادند.

یکی از محققان ناسا اظهار می کند: اپوفیس منبعی آسمانی است که در سال 2004 کشف شده است.

طی محاسبات دقیق به دست آمده از فناوریهای جدید اطلاعاتی، احتمال اندازه برخورد اپوفیس به زمین در سال 2036 از مقدار 45 هزار بار به چهار میلیون بار برسد. ستاره شناسان ابتدا بر این باور بودند که میزان این احتمالات در سال 2029 تنها 2.7 درصد است اما طی تحقیقات بیشتر نظریاتشان تغییر یافت.

رابرت واكر كه برنامه نويس كامپيوتر، مخترع و ستاره شناس است اعتقاد دارد كه اگر اين سيارك در نزديك دريا سقوط كند، مانند حادثه سونامي خواهد بود و ميليونها انسان را خواهد كشت و اگر در مناطق دورافتاده مانند بيابان و سرزمين هاي منجمد قطبي برخورد كند تاثيرات مخرب آن كمتر خواهد بود.

تحقيقات پيش بيني شده حاكي از آن است كه تاثير سقوط اين سيارك، معادل 15 برابر ابر بمب روسي است كه از قدرتمندترين بمب هاي آزمايشي در جهان است.