کرملین در طعنه به پامپئو: بودجه نظامی آمریکا می‌تواند کل آفریقا را سیر کند

عمومی

کرملین امروز (سه‌شنبه) انتقادهای آمریکا از پروازهای هواپیماهای نظامی روسیه به ونزوئلا را مردود دانسته و محکوم کردن پرواز دو بمب افکن استراتژیک مسلح به بمب هسته‌ای روسیه در کاراکاس از سوی مایک پامپئو را کار اشتباه و نامناسب خواند

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، اخیرا گزارش شد که دو بمب افکن روسی TU-۱۶۰ که قادر به حمل سلاح هسته‌ای هستند روز دوشنبه در ونزوئلا به عنوان اقدامی نمادین به نشانه اعلام حمایت از دولت آنجا فرود آمده‌اند.

پامپئو بعد از انتشار این خبر آن را در توئیتر محکوم کرد.

پامپئو نوشت که مردم روسیه و ونزوئلا باید واقعیت این اتفاق را ببینند: دو دولت فاسد بودجه عمومی را حیف و میل کرده و آزادی را له می‌کنند در حالی مردمشان در رنج هستند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به خبرنگاران در یک کنفرانس تلفنی اظهار کرد که این اظهار نظرهای پامپئو غیردیپلماتیک و اشتباه هستند.

پسکوف خاطرنشان کرد: ما این کار را کاملا نامناسب قلمداد می‌کنیم.

سخنگوی کرملین گفت، کرملین با اظهارات پامپئو موافق نیست. به نظر ما نصف بودجه نظامی آمریکا به حدی است که می‌تواند کل آفریقا را سیر کند.

وی اظهار کرد: درباره هدر دادن اموال و بودجه موافق آن نیستم چنین اظهاراتی را از سوی یک دولت قبول نداریم.

پسکوف افزود، طبیعتا وظیفه کرملین نیست درباره اظهارات وزیر خارجه موضع‌گیری کند و این وظیفه وزارت خارجه ماست اما در این مورد، چنین حرف‌هایی از وزیر خارجه خارج از عرف دیپلماتیک است. این اتهام خطرناکی است، زمانی که چنین حرف‌هایی درباره رهبری روسیه مطرح می‌شود ما این اظهارات را غیرمناسب می‌دانیم.

سخنگوی کرملین ادامه داد، رئیس‌جمهوری اظهارات وزیر خارجه آمریکا را ارزیابی می‌کند و احتمالا اظهارات غیردیپلماتیک در زمان مناسب ارزیابی خواهد شد.

وی تاکید کرد: طرف روس به جستجو برای یافتن راه‌هایی با هدف برقراری روابط سازنده با شرکا ادامه می‌دهد و امیدواریم روسیه خیلی زود به واشنگتن پاسخ مشابهی بدهد.

انتهای پیام