توطئه‌ای آمریکایی علیه سوریه با تصاحب یک چهارم از مساحت این کشور

عمومی

توطئه بزرگی از سوی آمریکا به طور ناگهانی با عنوان حمایت از کردها در شمال سوریه سربرآورده و ارتش آمریکا و حدود ۳۰ هزار سرباز از یگان‌های مدافع خلق کرد درصدد تشکیل ارتش سازمان یافته و مجهز با تانک‌ها، توپخانه‌ها و موشک‌ها برای تسلط بر ۲۵ درصد از خاک سوریه هستند

روزنامه لبنانی الدیار در تحلیلی نوشت، این نیروها در منطقه‌ای تشکیل خواهند شد که بیشترین مناطق کشاورزی سوریه را در خود جای داده و سوریه از گندم این منطقه به حد خودکفایی رسیده است و این منطقه در هر فصل به میزانی که برای پنج سال کافی باشد محصول گندم برداشت می‌کند. سوریه علاوه بر آن گندم را به خارج و حتی به کشورهای استقلال یافته از شوروی سابق، ایتالیا و اسپانیا صادر می‌کند چراکه گندم سوریه که از زمین‌های حاصلخیز شمال این کشور به دست می‌آید مرغوب‌ترین نوع گندم است.

نکته دیگر اینکه شمال سوریه از منابعی برای صادرات گاز و نفت برخوردار است و منطقه‌ای بسیار غنی به شمار می‌آید.

کردها یک و نیم میلیون مسیحی سریانی را از تمامی استان حسکه، رقه و قامشلی بیرون رانده‌اند که در آنجا قدیمی‌ترین طایفه سریانی که قدمتی ۲۰۰۰ ساله دارد، سکونت داشتند.

آمریکا برای تجزیه سوریه طرح‌ریزی می‌کند؛ همان آمریکایی که با شناسایی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و همچنین به دلیل ارائه تمامی تسلیحات‌ها به اسرائیل برای حمله به کشورهای عربی طرفی ظالم قلمداد می‌شود و آمریکا در حال حاضر با تلاشش برای تقسیم سوریه با جنگ ویتنام دیگری مواجه خواهد شد که این جنگی چریکی از عراق، سوریه، ایران، لبنان و از مقاومت سوریه خواهد بود و یک جنگ متعارف به راه نخواهد افتاد. این جنگ فقط نبرد جنگنده‌ها نخواهد بود بلکه جنگ پارتیزان‌هایی خواهد بود که با کردهای ملحق شده به آمریکایی‌ها خواهند جنگید؛ کردهایی که به مساله سوریه و کشور خود در زمان حمله صدام به آنها با سلاح‌های شیمیایی خیانت کردند.

ادامه جنگ در سوریه

در حال حاضر می‌توان گفت که جنگ در سوریه برای دو سال ادامه خواهد یافت و نیروهای مقاومت عراق و بسیج مردمی و نیروهای مقاومت از میان مردم سوریه و نیروهای حزب الله و همچنین نیروهای ایران و علاوه بر آنها نیروهایی که از لبنان برای مبارزه با حضور آمریکا در سوریه به آنجا خواهند رفت و همچنین مردم فلسطین که بخشی از آنها از اردوگاه‌ها برای نبرد علیه کردها به سوریه خواهند رفت تمامی اینها جنگی را علیه آمریکا به راه خواهند انداخت که در این جنگ هیچ رحمی وجود ندارد و آمریکا متحمل بزرگترین شکست در شمال سوریه خواهد شد و اگر آمریکا معتقد است که ۱۰۰ جنگنده را برای حفاظت از کردها و ۳۰ هزار سرباز را اختصاص داده‌ باید بگوییم که ما میلیون‌ها نفر از امت سوریه از عراق، اردن، فلسطین، لبنان و تمامی نیروهای جنگجو با هم‌پیمانمان وارد جنگ با کردهایی خواهیم شد که ایالات متحده تلاش می‌کند بذر اشغالگری آنها را به همراه ارتش آمریکا در شمال سوریه بکارد.

پایگاه جنگی محرمانه آمریکا

اینجا یادآور می‌شویم که آمریکا یک پایگاه هوایی سری را در سوریه تاسیس کرده است که دیروز از آن پرده برداشت. این پایگاه می‌تواند میزبان ۱۰۰ جنگنده آمریکایی باشد و در مسافتی با پایگاه نظامی التنف سوریه قرار دارد، اما آمریکا این پایگاه را به صورت سری ساخته است و ۱۰۰ جنگنده آمریکایی را در این پایگاه برای حفاظت از یک چهارم خاک سوریه که آنجا را با کردها اشغال کرده‌ است، قرار خواهد داد. تا به این لحظه واکنش‌های بین‌المللی بسیار تند و شدید بوده است چراکه روسیه اعلام کرده است که این طرح آمریکایی بسیار خطرناک بوده و سازش در سوریه را مورد لطمه قرار می‌دهد و بعد از این اقدام آمریکا، راه حل در سوریه بسیار دشوار می‌شود.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه نیز گفته است که ترکیه ارتش کردها را در نطفه و تا قبل از اینکه از سوی آمریکا تاسیس شود، خفه خواهد کرد.

ایران: آمریکا گور خود را در شمال سوریه کنده است

ایران نیز اعلام کرده است که آمریکا گور خود را در شمال سوریه کنده است و هیچ نیرویی در جهان نمی‌تواند در مقابل نیروهای مقاومت که برای جنگ به شمال سوریه خواهند رفت، بایستد اما نیروی ضربتی که موشک‌های زمین به زمین و نیروهای جنگی در اختیار دارد که حمص، حماة، تدمر، حلب و حومه‌های آن را با ارتش سوریه تحت کنترل دارد همان نیروی حزب الله است و حزب الله اجازه وجود پایگاهی آمریکایی در جنوب سوریه را نمی‌دهد و حزب الله در کنار ارتش سوریه با تمامی قوا خواهد جنگید و ارتش آمریکا را شکست خواهد داد.

به نظر می‌رسد که آمریکا در تصمیم گیری‌هایش دچار دستپاچگی شده است و تصمیمات کورکورانه‌ای را اتخاذ می‌کند چراکه چطور ممکن است ارتش آمریکا با وجود نیروی هوایی خود و با وجود ارتش کردها، از اشغالگری خود در یک چهارم خاک سوریه محافظت کند در حالی که میلیون‌ها تن از مردم سوریه، عراق، لبنان، فلسطین و حتی اردن و همچنین گروه‌های جنگی اسلام‌گرا با حضور آمریکا مقابله خواهند کرد.

این مساله کافی است که مقاومت مردم سوریه و مردم لبنان از طریق حزب الله و همچنین هم‌پیمانان دیگری از جمله نیروهای عصائب الحق در عراق و بسیج مردمی عراق و علاوه بر آن نیز ترکیه و ایران با موضع‌گیری خود شمال سوریه را تبدیل به گورستانی برای ارتش آمریکا خواهند کرد.

آمریکا ۳۵ هزار کیلومتر مربع را اشغال کرده است

مسافتی که آمریکا در شمال سوریه اشغال کرده است به ۳۵ هزار کیلومتر مربع یعنی سه برابر و نیم مساحت لبنان می‌رسد و آمریکا ۳۰۰ تانک و بیش از ۶۰۰ خودروی زرهی نفربر را به کردها داده است و موشک‌های ضد سپر و تمامی تجهیزات فردی، تفنگ و مهمات را در اختیار آنها قرار داده است و استحکامات بزرگی را در مناطق شمال سوریه برای حفاظت از آنها از حملات موشکی و حمله به کردها ایجاد کرده است.

این گام آمریکا که فرماندهی ارتش آمریکا تصمیمی درخصوص آن گرفته است نمی‌تواند به موفقیت بینجامد و ارتش آمریکا سال ۲۰۱۸ با سقوط ارتش آمریکا در افغانستان و سقوط ارتش آمریکا در شمال سوریه روبه‌رو خواهد شد. همانطور که توطئه آمریکا، اسرائیل و عربستان علیه عراق و سوریه شکست خورد.

شمال سوریه مرکزی برای مقاومت خواهد شد

شمال سوریه مرکزی برای مقاومت نیروهای حزب الله خواهد شد که اشغالگر اسرائیلی را در جنوب لبنان در هم شکستند و سپس در سال ۲۰۰۶ این ارتش را مجددا شکست دادند. نیروهای کرد و آمریکا قویتر از ارتش اسرائیل در جنوب لبنان و قویتر از ارتش اسرائیلی که جنگ را علیه لبنان به راه انداخت و شکست خورد، نیستند. پس از اشغالگری آمریکا و کردها در ۲۵ درصد از خاک سوریه، این کشور وارد مرحله بسیار خطرناکی شده است و از اکنون به بعد می‌گوییم که جنگ تا قبل از آزادسازی شمال سوریه برای چندین سال ادامه خواهد یافت و آمریکایی‌ها بهای جنگ دوم ویتنام خود را در خاک سوریه خواهند پرداخت. ایسنا